Event Details


 


Svētdien, 15. oktobrī, draudzē svinēsim pļaujas, jeb ražas svētkus.

Varbūt dzīvojot pilsētvidē, mēs ražas novākšanas laiku nemaz nepamanām, un priekš mums rudens ir vienkārši rudens, bet pirms kāda laika, tie bija ļoti nozīmīgi pateicības svētki, kad cilvēki īpaši pateicās Dievam par Viņa dāvāto svētību zemei un par tās nestajiem augļiem. Tad cilvēki uz dievnamu nesa pašu audzētos dārzeņus, augļus, ziedus utt.

Šodien, kopā ar mūsu dzīvesstilu, arī šie svētki ir nedaudz mainījušies, bet to galvenā nozīme ir palikusi tā pati. Mēs gribam izteikt īpašu pateicību Dievam, par Viņa svētību mūsu dzīvē un ikviens var atnest uz Dieva namu kaut ko, kas to apliecina. Varbūt tas vairs nav burkāns, kartupelis vai biete, bet mēs katrs strādājam un mūs katru Dievs ir dažādos veidos svētījis.

Arī šis dievkalpojums būs īpašs ar to, ka tas nebeigsies kā ierasts, plkst. 13:00, bet mums būs iespēja vēl pabūt visiem kopā, vispirms nelielā izbraucienā ar foto orientēšanās elementiem pa Cēsīm un apkārtni, un noslēgumā visi tiksimies nelielā piknikā pie dabas un pateicības atmosfērā varēsim baudīt gardu zupu, pašu atnestos groziņus ar garšīgiem labumiem, siltu tēju un brīnišķīgu cilvēku sabiedrību. Tas neaizņems pārāk daudz tava laika (~2h), tāpēc ieplāno šo dienu nedaudz garāku kā ierasts.

Ja arī tu vēlies pateikties Dievam par savu “ražu” šajā gadā, atnesot daļu no tā uz draudzi, tad mēs mudinām sazināties ar kādu no atbildīgajiem:
Ja tas ir kaut kas no pārtikā lietojamiem produktiem, sazinies lūdzu ar Ilzi Punāni pa tel. 26158277.
Ja tie ir tavi finansiālie līdzekļi, vari tos atnest uz draudzi un ziedot tos dievkalpojuma laikā,
bet ja tev ir kāda cita ideja, piemēram, gleznas, fotogrāfijas, dzejoļi vai dziesmas, tad lūdzu sazinies ar draudzes mācītāju Armīnu Tīronu pa tel. 29130290, un izstāsti savu ideju. Mēs priecāsimies redzēt, kā Dievs katru no mums ir svētījis šogad.